TEENUSED

Konsultatsioon
Konsultatsiooni eesmärk on jõuda koos kliendiga ühisele arusaamale, milline on konkreetsel ajahetkel kliendi vajadus ning millisel moel seda kõige paremini rahuldada. Konsultatsioon võib aidata valida sobivaima meie poolt pakutava teenuste seast, aga jõuda ka tulemuseni, et sobiv teenus on mujal. Võtmesõnaks on kliendi teadlik valik edasiste otsuste langetamiseks.
Konsultatsioon on üldjuhul iga nõustamisprotsessi esimene samm. Samas võib konsultatsioon olla ka eraldiseisev lühiajaline teenus, kus vajatakse professionaalilt teavet mingi konkreetse probleemi lahendusvõimaluste kaardistamiseks.


Psühholoogiline nõustamine
Psühholoogilise nõustamise eesmärk on parandada inimeste heaolu, leevendada pingeid, lahendada kriise ja probleeme, konflikte inimeste ja gruppide vahel; samuti edendada inimese iseseisvust probleemide lahendamisel. Sh toetada inimeste toimetulekut saavutamaks enesele püstitatud eesmärke, paremat arusaamist iseendast, oma võimetest ja situatsioonidest ning suuremat enesekindlust, oskusi ja enesetõhusust valikute, otsuste tegemisel. Psühholoogiline nõustamine on teaduspõhiselt kontrollitud interpersonaalseid ja erinevaid sekkumismeetodeid rakendav abistamisvorm, mis on suunatud inimeste parema enese- ja situatsioonianalüüsi võime arendamisele ning paremale toimetulemisele elusituatsioonidega.
Nõustamine on ajas kindlalt piiritletud (st kokkulepitud kohtumiste arvuga), selge struktuuri ja reeglitega protsess, mida viib läbi psühholoogia-alase akadeemilise hariduse ja valdkonnas kogutud praktilise kogemusega spetsialist.
Psühholoogilist nõustamist võidakse pakkuda erinevais vormides: individuaalses vormis, paari – ja perenõustamisena, aga ka grupivormis.
Nõustamine sisaldab kolme tasandit: ennetamine, harimine ja arengu toetamine.

Noorukite psühholoogiline nõustamine

On suunatud alljärgnevate probleemidega efektiivsemaks toimetulekuks: suhtlemisraskused eakaaslaste, vanemate, õpetajatega; erinevad hirmud, muutused käitumises, kooliprobleemid, õpiraskused, tulevase eriala valik, masendus, laiskus, huvi puudumine, meeleolu kõikumised, agressiivne käitumine, ärevus, ebakindlus ning madal enesehinnang, traumaatiline kogemus, lähedase kaotus, meelemürkide tarvitamine, üleliigne huvi arvuti või nutiseadmete vastu.
Nõustamisele võib nooruk pöörduda üksi või koos vanemaga. 
Probleemidega toimetulekul kasutatakse erinevaid teraapiatehnikaid (loovteraapia, kognitiiv-käitumuslikud tehnikad).

Kriisinõustamine

Kriisinõustamise eesmärgiks on taastada inimese psüühiline tasakaal ja toimetulek igapäevaelus, vajadusel teavitada abivajajat meditsiinilise ja sotsiaalse abi saamise võimalustest. Kriisinõustamine on vajalik mitmesuguste traumaatiliste sündmuste järgselt. Kriisinõustamine sisaldab:
- nõustamist igapäevaelu kriisidesse sattunud inimestele ja nende lähedastele;
- nõustamist kannatanute ja ohvrite abistamisega otseselt tegelevate ametialade esindajatele (päästjad, aitajad);
- suurõnnetuste korral operatiivset psühholoogilise kriisiabi osutamist Pärnu linna ja maakonna piires.
- debriifingut ehk järelarutelu, mis on individuaalselt või rühmas läbiviidav psühholoogiline kriisitöö, mis võimaldab juhtunu mitmetasandiliselt läbi töötada ja maandada psüühilisi pingeid, saada ühesugune ning väärtõlgendusi vältiv ettekujutus toimunust.

Pereteraapia

Pereteraapia peamiseks eesmärgiks on inimeste parem psüühiline toimetulek perekonnas ning sekkumisena kasutatakse süsteemset lahendamis-meetodit probleemide tekkimisel suhetes pereliikmete või teiste oluliste inimeste vahel. Pereteraapia tegeleb inimeste omavaheliste suhete ja nende kvaliteediga, arengukriiside ja nendega toimetulekuga.
Pereterapeudi poole võiks pöörduda järgmiste probleemidega: psühhosomaatika; laste ja teismelistega seotud mured; psüühikaprobleemid; paarisuhe; lahutus; perekonna elutsükkel ja arengukriisid; seksuaalsus.